Чому з'являється запах газу із колонки?

Газові колонки повсюдно використовуються для нагрівання великих об'ємів води - вони прості в експлуатації і коштують дешево. Часто, намагаючись заощадити, власники будинків купують неякісні водонагрівачі-підробки. Деякі моделі не справляються з роботою, внаслідок чого в приміщенні накопичується гази – вибухонебезпечний природний та отруйний чадний. Розберемося, що робити, якщо відчувається запах газу з колонки.

Причини поломки

Якщо від встановленої в будинку газової колонки тягне газом, значить, вона несправна. Основна причина поломки - це слабка тяга вентиляції або відсутність такої. Якщо водонагрівач якісний, на ньому має бути встановлений датчик, який за відсутності тяги зупиняє надходження газу. На дешевих підробках такого пристрою немає, тому колонка «не провітрюється» - в неї не надходить повітря.

Для будь-яких реакцій горіння необхідний кисень, а якщо його в колонку надходить мало, то замість практично безпечного для людини вуглекислого газу CO 2 утворюється чадний - CO. Щоправда, він не пахне, тому якщо в приміщенні присутній неприємний запах, то це, швидше за все, метан. Він не отруйний, але при великих концентраціях вибухонебезпечний. Метан може накопичуватися в кімнаті, якщо труба, якою він надходить у водонагрівач, має текти.

Що робити, якщо відчувається запах газу?

Газовая колонка – запах газа
Чадний газ навіть у невеликих концентраціях призводить до смерті людини від кисневого голодування. Він має властивість накопичуватися в крові, так що людина, яка отруїлася, може загинути не відразу, а через кілька днів. Тому обов'язково встановіть датчик, що відключає надходження газу за відсутності вентиляції, і періодично перевіряйте тягу в димарі за допомогою запаленого сірника: якщо полум'я коливається, то все гаразд.

Такий спосіб не підходить у тому випадку, якщо все-таки присутній неприємний запах (значить, відбувся витік метану). У такому разі потрібно негайно перекрити газовий кран, відкрити всі вікна, вийти з квартири чи будинку та зателефонувати до аварійної газової служби на номер 104. У жодному разі не включайте та не вимикайте електроприлади та не запалюйте сірники, запальнички.

Звернення до служби ремонту

Фахівці аварійної служби знайдуть причину витоку, позбавлять приміщення від газу і по можливості усунуть поломку. Однак якщо сталася аварія, значить газова колонка неякісна, і найближчим часом вона може зламатися ще раз. Тому через 2-3 дні після виклику аварійної служби варто звернутися до сервісу ремонту газових колонок, який є у будь-якому великому населеному пункті.

Фахівці почистять та полагодять обладнання, а також проконсультують з приводу того, які заходи слід вжити, щоб надалі не відбувався витік.

 

Викликати майстра

 

Залишаєте заявку на виклик фахівця за телефоном
 068-413-56-18. По телефону уточнюєте причину виклику майстра, район, де знаходитесь і час приїзду майстра.

майстер ремонту колонок

ремонт колонок

 

Виїзд додому

 

Майстер приїжджає в обумовлений час. Ремонт колонки відбувається вдома у клієнта, з метою менших витрат на його перевезення.

 

Обслуговування та ремонт

 

перелік робіт з усунення проблем.

ремонт колонок